Nie żyjemy i nie pracujemy tylko dla siebie, myślimy także o tych, którzy kiedyś byli wśród nas.

Koło nr 1 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego im. gen. dyw. pil . Tadeusza Krepskiego – Dowódcy 2KOP w Bydgoszczy w swym działaniu stara się przywracać w pamięci chwile wspólnych działań jednostek „Garnizonu Lotniczego’.  Po tych inicjatywach, które odbiły się miłym echem wśród Bydgoszczan, podjęliśmy kolejną inicjatywę. W porozumieniu i za akceptacją Plastyka Miejskiego w Bydgoszczy, rozszerzamy  informację na „postumencie”, o nazwiska pilotów Jednostek Lotniczych w Bydgoszczy, którzy zginęli w katastrofach lotniczych latając pod Polskim niebem. Bardzo często w młodym wieku pozostawiając  najbliższych.

 I my jesteśmy tam, gdzie społeczeństwo oddaje Hołd Walczącym o Niepodległa Polskę

 

5 grudnia 2017 roku

  • mieszkańcy Bydgoszczy obchodzili uroczyście 150 rocznicę urodzin ojca polskiej niepodległości, jednego z najwybitniejszych polaków XX stulecia - marszałka Józefa Piłsudskiego.

   Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Garnizonowym. Wśród Sztandarów podnoszących rangę uroczystości był oczywiście Sztandar Koła nr 1 ZŻWP w Bydgoszczy – nasz Sztandar. Po Mszy Św. prezes naszego koła płk Edmund Łączny złożył wiązankę kwiatów pod płytą Marszałka w Kościele Garnizonowym. Uroczystość została zakończona spotkaniem pod Pomnikiem Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego.