Wiosenny czas to lepsze nastroje i nadzieja na nowe ciekawe  wydarzenia. Wspomnienia roku ubiegłego, nasyconego obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Mieliśmy w tym i nasz znaczący udział, widoczny choćby na stronach naszego portalu. Ale ...My zawsze do przodu ...

Widujemy się podczas naszych zebrań, zarówno wszyscy członkowie i  szanowni koledzy - członkowie władz naszego Koła i -"cóż my widzimy" ?

Szczególny wysyp okolicznościowych okazji, jubileuszowych i towarzyskich a prościej mówiąc urodzinowych w kwietniu i maju tego roku. Przecież tych przeżytych kalendarzy uzbieraliśmy sporo i wypada zauważyć je wśród , naszych członków, którzy swą działalnością wnieśli co nieco do naszych osiągnięć a także animatorów ciepłego klimatu współuczestniczenia w działaniach naszego Koła, popularyzujących nasz Związek Żołnierzy Wojska Polskiego. A wiec w kwietniu wiek dojrzały, opisywany okrągłymi cyframi- osiągnął wiceprezes naszego Kola i wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego ZW ZŻWP w Bydgoszczy - płk Stanisław Mandziuk . Stosowny dyplom i słowa uznania przekazał płk  Edmund Łączny - Prezes Naszego Koła, wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego ZW ZŻWP w Bydgoszczy. Majowy wysyp jubileuszowych urodzin dotyczył koleżanek i kolegów :  płk  Stanisława Kowalskiego zawsze w dobrym humorze i bawiącego nas swymi wspomnieniami / nie rzadko śpiewanymi/.  Panie Katarzyna Kwasowiec i Elżbieta Wujciów w moim skromnym towarzystwie  świętowaliśmy w gronie przyjaciół  swe rocznice, trochę na wesoło trochę na smutno, bo to wiosna a latek przybywa. Dyplomy okolicznościowe  i życzenia pomyślności  przekazał w imieniu Zarządu Koła płk  Edmund Łączny  a koledzy dołączyli swe życzenia i mruczando "100-lat" . Nastrój zrobił sie upalny wiec "Cisowianka" pokrzepiała nasze serca i  serdecznościom nie było końca. Było miło i ciekawie,  takie uroczyste jubileusze są tradycją naszych spotkań, są oczekiwane i  cieszą się uznaniem kolegów.

    Nie mogę jednak pominąć tego co wydarzy się 15 czerwca o godz. 11.00 w parku 2 KOP. To szczególny dla nas dzień. Uroczystość związana z chwilą wspomnień  o byłych jednostkach „ Stalowych mundurów”  -  rozformowanych. ZAPRASZAMY.

                                                                                           Krzysztof  Łapiński