Dnia 14 grudnia spotkaliśmy się ponownie, jak w 2018 roku, w kawiarni Szarotka na osiedlu            Szwederowo. Wielu chętnych kolegów wzięło udział w naszej opłatkowej uroczystości. Na spotkaniu, przybyłych kolegów i zaproszonych dostojnych gości, ciepłym słowem i stosowną pastorałką w popisie wokalnym powitał prezes naszego Koła pan płk dypl. Edmund Łączny. Składając życzenia wszystkim obecnym podkreślił wartość naszych koleżeńskich spotkań i symboliki Świąt Bożego Narodzenia, mówiąc:
 
    „Kochane Koleżanki, Szanowni Koledzy naszego Koła Związku Żołnierzy WP Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej, witam Was serdecznie na dzisiejszym  spotkaniu wigilijno noworocznym. W imieniu nas wszystkich witam   serdecznie przybyłych zaproszonych gości w osobach; Z- cę Prezydenta Miasta Bydgoszczy - Pana Mirosława Kozłowicza, Przewodniczącego Rady Osiedla Bonie - Pana Krzysztofa Kołodziejczyka, Wiceprezesa Stowarzyszenia Żołnierzy Pracowników i Sympatyków 2 KOP  - Pana Pułkownika Czesława Hruta i ks. kan. płk  Stanisław Garbacik, którego za chwilę poproszę o pobłogosławienie naszych opłatków. Zaproszony poseł do Parlamentu Polskiego pan Jan Szopiński przeprasza, ale nie może uczestniczyć w spotkaniu ze względu na trwające posiedzenie Sejmu. Prosił jednak   o przekazanie wszystkim koleżankom i kolegom Najlepszych Świątecznych Życzeń.
 
     Moi drodzy. Może ktoś zapytać, dlaczego spotkanie wigilijno-noworoczne? Jest prosta odpowiedź. Bo zbiega się w czasie. Czy tylko dlatego? No, nie. To czas wspólnych wielkich nadziei. Przeżyliśmy to i wiemy, że tak w kościele katolickim, jak i w tradycji polskiej wigilia 24 grudnia jest dniem poprzedzającym narodziny Dzieciątka Jezus. Dobra nowina, która niesie nadzieję. To dzień spotkań rodzinnych przy wspólnym stole z miejscem przygotowanym dla niespodziewanego przybysza. Było tak, że chwile tego dnia wiązały, nie dzieliły, a opłatek był i jest tego wyrazem. Kochani. Z godziny na godzinę zbliża się Nowy Rok. To także dzień, na który czekamy. Dzień, który niesie nam nadzieję na   lepszą przyszłość. 
A teraz pora zaprosić  Księdza Kanonika   do   pobłogosławienia opłatków."
 
    Następnie Ksiądz Kapelan przekazał Boże Błogosławieństwo odmawiając wigilijną modlitwę i błogosławiąc opłatek. Radosny i  uroczysty nastrój towarzyszył nam podczas   wzajemnego składania  życzeń  i  przełamywania się opłatkiem. Przed podaniem  wigilijnych potraw koledzy zaśpiewali kilka kolęd pod przewodnictwem wiodącego "chórmistrza” pana Prezesa naszego Koła. Widok serwowanych obficie wigilijnych potraw   wzbogacił świąteczny nastrój kolegów o  wrażenia kulinarne i towarzyskie.   W   sympatycznej atmosferze spotkanie przebiegało urozmaicone wystąpieniami okolicznościowymi zaproszonych gości. A w pogodnym nastroju i wyrażanym zadowoleniu z  odbytego spotkania żegnaliśmy się z nadzieją na następne spotkanie, być może liczniejsze i w dobrym zdrowiu.
PS:   Prezentujemy zdjęcia z  poprzednich naszych spotkań wigilijno-noworocznych.  Przedstawiają kolegów w wolnych czasach działalności naszego  Związku a tym samym, docenianej aktywności Naszego Koła. Niech te zdjęcia pobudzą nasze wspomnienia o Tych, którzy  tak niedawno żyli i pracowali razem z nami. 
                                                                                                                           płk Krzysztof Łapiński
 

OGŁOSZENIE

    Informuję Kolegów, że Zarząd Koła przygotowuje spotkanie  Wigilijno – Noworoczne.

Mamy przyjemność zaprosić do wspólnego przeżycia miłych chwil 

13 grudnia w Kawiarni Szarotka przy ul. Marii Konopnickiej 28 o godz. 17.00

Przewidywany koszt 50 złotych od osoby.

Informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje Prezes Koła (tel.604484041) i Skarbnik Koła (tel.669779010) do końca listopada.

Zgłoszenia można przekazywać także drogą e-mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Będę potwierdzał odbiór zgłoszenia.