Niedziela, 12 września,Bydgoszcz ul. Ugory,
 
Kościół p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
 
 
 
                                                      84       85       88
   
 
To miejsce, w którym co roku pod znaczącym hasłem KUCZCI POMORDOWANYCH spotykają s Szwederowiacy, by uczcić pamięć i wspomnieć przerażające chwile z 10 września 1939 roku. 
Godz. 10.00 – Msza Św. celebrowana przez Proboszcza Parafii . Puroczystościach kościelnych przemarsz pod Tablicę Pamięci Pomordowanych. Tradycyjnie wystąpili politycy i samorządowcy. Składano wiązanki kwiatów, ród których zosta złożona także wiązanka Koła nr 1 Związku Żołnierzy WP. Miło wspomnieć, że organizatorem tej uroczystości była Rada Osiedla Szwederowo pod kierownictwem przewodniczącego Rady majora Aleksandra Deja – członka naszego Koła nr 1 Związku Żołnierzy WP. Tkwi w nas świadomość: NIGDY WIĘCEJ WOJNY
W drugiej części uroczystościodbył s bieg ulicami naszego osiedla. Była to już dwunasta edycja tego sportowego wydarzenia. W tym roku odbyły się biegi dla najmłodszych oraz dwa biegi dla dorosłych na dystansie 5 i 1kilometrów. Pogoda sprzyjała sportowej rywalizacji jak i dobrym humorom. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach puchary.
 
 

                                                    86       87