Dzień 3 października 2019 roku wpisał się w życie naszego Koła uroczystością jakże ważną i miłą. Do Pałacu Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Bydgoszczy przybyli Jubilaci, ich rodziny i koledzy z wielu Kół Województwa Kujawsko -Pomorskiego. Z naszego Koła kolejne lata wspólnie przeżyli: Państwo Krystyna i Krzysztof Łapińscy - 60 lat /diamentowe gody/ oraz Państwo Teresa i Tadeusz Mróz - 50 lat /złote gody/. Pragnę podkreślić, że w uroczystościach brało udział jeszcze sześć par obchodzących podobne Jubileusze z innych Kół. Inicjatorem tak uroczyście przygotowanego Jubileuszu był  Kujawsko-Pomorski Zarząd Wojewódzki ZŻWP w Bydgoszczy a uroczystość tradycyjnie przygotował Urząd Stanu Cywilnego w Bydgoszczy.

Uroczystość wystąpieniem okolicznościowym rozpoczęła kierownik USC Iwona Gassowska. Jubilatów i gości w swym wystąpieniu powitał Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy Michał Sztybel. Szczególnie miłymi słowami powitał nas wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego ZW ZŻWP płk dypl. Edmund Łączny.

A gdzie był Prezes Zarządu Wojewódzkiego??? - ano był u boku Szanownej Małżonki Pani Ireny. Płk dypl Józef Mól wraz z Małżonką był w grupie Jubilatów obchodzących „złote gody”- 50-lecie pożycia małżeńskiego.

 

Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy od Prezydenta Miasta Bydgoszczy, a także od Kujawsko - Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Medale pamiątkowe „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudę otrzymały pary obchodzące „Złote gody”. Lampką szampana wznieśliśmy toast za utrzymanie nadal krzepkiego zdrowia i udane pożycie małżeńskie. Seria zdjęć pamiątkowych przeplatała się z pozdrowieniami i wspomnieniami wśród przyjaciół i znajomych wspólnej służby wojskowej, a także działalności w Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

Po uroczystościach w bydgoskim USC żołnierskim zwyczajem zajęliśmy nowe pozycje bojowe w restauracji zlokalizowanej na koronie stadionu miejskiego „ZAWISZA”. Przy świecach i żołnierskiej kolacji snuliśmy wspomnień ciąg dalszy. Chwilą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy tak niedawno jeszcze byli wśród nas. Były i skromne popisy wokalne w wykonaniu, jeśli nie wiesz kolego kogo, to namawiam do aktywniejszego udziału w życiu Koła Nr 1 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego im. gen.dyw.pil. Tadeusza Krepskiego w Bydgoszczy- Dowódcy 2 KOP.

 

Tekst przygotował: Krzysztof  Łapiński

Zdjęcia: Studio Fotografii Cyfrowej Tadeusz Grzelczak