Na posiedzeniu Zarządu Koła w dniu 7 lutego 2023 roku podjeto decyzję o uhonorowaniu naszego kolegi ppłk w st. spocz. Jana Waszczeniuka - Złotym Medalem XL-lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Kapituła Odznaczeń  Zarządu Głównego  ZŻWP w dniu 22 czerwca 2023 roku przyznała Naszemu koledze wnioskowany medal. Aktu wręczenia  Medalu XL-lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego dokonał w dniu 3 lipca 2023 roku sekretarz Koła nr 1 mjr w st. spocz.Krzysztof Skurzyński w Domu Pomocy Społecznej przy ul.Łomżyńskiej w Bydgoszczy.

     ppłk w st. spocz Jan Waszczeniuk w bieżacym roku ukonczy 97 lat. W zawodowej służbie wojskowej służył przez ponad 31 lat, kończąc służbę w stopniu podpułkownika na stanowisku  dowódcy batalionu dowodzenia 2 KOP. Jest On pasjonatem strzelectwa sportowego. Sprawdził się jako sedzia, instruktor, czynny zawodnik, strzelectwa sportowego. Uzyskiwał wyróżniajace wyniki w strzelaniach w czasie zawodowej służby wojskowej z pistoletu wojskowego. Jako członek Naszego Koła ZŻWP w  krajowych zawodach korespondencyjnych uzyskał 3 rezultat w skali całego Związku..Wspaniały kolega nie szczędził sił by przygotowac zespół Naszego Koła do  corocznych zawodów strzeleckich.Był współautorem naszych sukcesów.Gratulujemy Jankowi wyróznienia i życzymy krzepkiego zdrowia na dalsze lata. Cieszymy sie z Jego aktywności i zainteresowania  działalnością naszeg Koła.

 

                        Przygotowali:                       Krzysztof  Skurzyński - zdjecia

                                                                    Krzysztof Łapiński - tekst