1234

 

Żyjemy w smutnym okresie

nasz smutek pogłębia śmierć naszego kolegi

Szanowni Koledzy

Ze smutkiem informujemy, że dnia 16 kwietnia 2020 roku


st. chor. Stanisław Krupa

odszedł na wieczną wartę

 Pogrzeb 18 kwietnia 2020 roku, o godzinie 10.45 na cmentarzu przy ulicy Wiślanej

Nasz kolega, przyjaciel st. chor. Stanisław Krupa urodził się 15 października 1927 roku w miejscowości Kamionka.

Jako młody chłopiec wstąpił do wojska. Swoje życie na stałe wiązał z wojskiem. Po skończeniu służby zasadniczej ukończył Dwuletnią Szkołę Lotniczą, by rozpocząć pracę żołnierza zawodowego. Od początku lat 50-tych został przeniesiony do Bydgoszczy do Pułku Lotnictwa Szturmowego gdzie wzorowo pełnił służbę przy obsłudze samolotów. Przełożeni bardzo wysoko oceniali jego pracę, za co był wyróżniany. Najwyższe odznaczenie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Po zakończeniu służby w Wojsku Polskim w 1984 roku wstąpił do naszego Związku. Był zaangażowanym w pracy społecznej przez dwie kadencje był Członkiem Zarządu Koła. Za swą pracę został przez Zarząd Główny Związku odznaczony Odznaką Honorową.

Żegnamy Ciebie Żołnierzu nasz Przyjacielu

                                       CZEŚĆ TWOJEJ PAMIĘCI!                      

Pożegnaliśmy Członka naszego Koła  ZŻWP pułkownika doktora Zenona Szymańczaka, który był z nami do ostatnich chwil życia.

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 17 czerwca w godzinach rannych zmarł nasz przyjaciel i kolega. Chwile pogrzebania prochów zmarłego przeżyliśmy na Cmentarzu Nowofarnym w Bydgoszczy w dniu 21 czerwca. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża. Wzniosłość uroczystości podkreśliła Asysta Wojskowa i Sztandar naszego koła

Bywa tak, że żegnając zmarłego dotyka się trzech sfer jego życia. Sfery duchowej, rodzinnej i zawodowej. W trakcie Homilii ksiądz prowadzący uroczystości pogrzebowe wykazał i przedstawił współzależność dwóch pierwszych sfer. Przebieg pracy, jego priorytety , którymi się kierował w życiu Zenek - w słowie pożegnalnym przedstawił prezes koła. Zwrócił uwagę na pięć etapów jego życia.

 Przed śmiercią Zenek napisał swój biogram, z którym zapoznając się można znaleźć to co i dlaczego robił.