pomnik1

 

 

  Święto Lotnictwa Polskiego – dla nas żołnierzy tzw. „garnizonu lotniczego” jest ważnym świętem. Corocznie mobilizujemy swe siły i zapraszamy naszych członków, przyjaciół i sympatyków do licznego udziału w uroczystych jego obchodach.

   Dowódca 22 Ośrodka Dowodzenia i Naprowadzania – organizator obchodów Święta Lotnictwa, na dzień 26 sierpnia br. zaprosił wszystkich weteranów i sympatyków Wojsk Lotniczych garnizonu bydgoskiego, przedstawicieli wojska, wojewódzkich i lokalnych władz samorządowych oraz mieszkańców na osiedle Błonie.

 

                                     pomnik3                      pomnik4

 

 

                                  pomnik5                      pomnki2

 

   Poczty sztandarowe w tym i z naszego Koła, kompania honorowa i orkiestra wojskowa, okolicznościowe przemówienia stanowiły uroczystą oprawę Święta. Widziałem poważne i skupione twarze licznych uczestników cywilnych jak i mundurowych podczas Apelu Pamięci, przy Pomniku Lotników, zakończonego salwą honorową. Złożenie kwiatów przez delegacje i marsz lotników zakończyły uroczystość.

  W drugiej części uroczystości spotkaliśmy się przy naszym postumencie w parku im 2 Korpusu OP. Stanowi on nasz wkład w upamiętnianie bydgoskich jednostek lotniczych i nazwisk tych pilotów, którzy zginęli w katastrofach lotniczych. Delegacje i uczestnicy złożyli kwiaty, towarzyszył nam nasz sztandar Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

 

          obelisk5                 obelisk4               obelisk3 

 

                                              obelisk2                  obelisk1

 

   Cieszy nas udział delegacji zaprzyjaźnionych organizacji, szczególnie dziękujemy za udział kolegom Stowarzyszenia Żołnierzy, Pracowników i Sympatyków 2 KOP, Klubu Seniorów Lotnictwa i Aeroklubu Bydgoskiego. Sympatyczne rozmowy, wspomnienia i trudny czas pandemii dla naszej działalności organizacyjnej, zakończyły spotkanie.

                                                                                                                                                                                         płk Krzysztof Łąpiński