Drukuj

 

ś.p                             mjr inż. Bogdan DEMBOWSKI

           

       Dnia 12 kwietnia br. na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej żegnaliśmy naszego kolegę-członka ZŻWP od 2000 roku, majora w stanie spoczynku inżyniera Bogdana Dembowskiego. Odznaczony odznaką honorową „Za zasługi dla ZBŻZ i OR WP”. Dla nas wspaniały człowiek, kolega, przyjaciel. Zapamiętamy Go jako wielokrotnego Członka Pocztu Sztandarowego podczas uroczystości Państwowych, Patriotycznych i pogrzebów wielu kolegów naszego Koła.

     Bogdan Dembowski urodził się w 1943 roku w Inowrocławiu. Nie był to łatwy czas dla młodego człowieka. W 1960 r. wstąpił do podoficerskiej szkoły im. Rodziny Nalazków w Elblągu. W 1963 r. jako kpr. mechanik lotniczy rozpoczął zawodową służbę w JW w Pile przy obsłudze samolotów Lim 5,6. W okresie 1963 -1974 pracując na różnych stanowiskach i ucząc się uzupełnił średnie wykształcenie. Ukończył studia na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy i awansował do stopnia podporucznika w 3 plmb w Bydgoszczy, równocześnie obejmując stanowisko inżyniera eskadry samolotów SU-7 .Zawodową służbę wojskową zakończył po 35 latach, jako zastępca d/s technicznych w eskadrze łącznikowej 2 KOP W 1991 r. Odznaczony "Złotym Krzyżem Zasługi" i medalami „Za Zasługi dla Obronności Kraju".

       Zmarłemu koledze w ostatniej drodze towarzyszyła Honorowa Asysta Wojskowa, a ostatni honor oddał mu Poczet Sztandarowy Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koła Nr 1 im gen. dyw. pil. Tadeusza Krepskiego. Na uroczystość, pomimo pandemii, przybyli koledzy z naszego Koła i Klubu Seniorów Lotnictwa. Zmarłego żołnierza pożegnał wikariusz Parafii p.w. Matki Boskiej Ostrobramskiej w Bydgoszczy ks. mgr Adam Stachowiak.

 

                                                                          CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI

                                                 

                                                                                                                                  płk Krzysztof Łapiński

 

Dembowski1                 Dembowski2                 Dembowski3