Ulica Żwirki i Wigury i ulica Szubińska  to rejon  Bydgoszczy, który od dziesiątek lat bydgoszczaninowi kojarzył się ze stalowymi wojskowymi mundurami.  Obok Korpusu Obrony Powietrznej „ jednostki stalowych mundurów” tworzyły Garnizon Lotniczy a lotnictwo było jedną z wizytówek naszego miasta. Dzisiaj jest inaczej.  Jest jednak Jednostka Wojskowa, która pamięta o byłych żołnierzach stalowych mundurów. Jest to 22. Ośrodek Dowodzenia i Naprowadzania.  W  każdej uroczystości organizowanej przez Koło nr 1 Związku Żołnierzy WP organizacji , która skupia „wszystkie stalowe mundury” i kultywuje tradycje 2 KOP a także innych jednostek Garnizonu Lotniczego, uczestniczy przedstawiciel Ośrodka. Jest dla nas  wielkim zaszczytem, że przedstawiciel naszego związku ma także miejsce wśród gości na uroczystościach w ODiN.

    W dniu 9 czerwca 2014r. na uroczystość rocznicy utworzenia 22. Ośrodka Dowodzenia i Naprowadzania został zaproszony prezes naszego koła płk Edmund Łączny. Uroczystość zgodnie z ceremoniałem Wojkowym rozpoczęła się uroczystym apelem na którym zasłużeni żołnierze otrzymali  odznaczenia i wyróżnienia. Apel zakończył się składaniem wiązanek kwiatów pod Tablicą Pamiątkową poświęconą Patronowi Ośrodka  płk. pil. T. H. Rolskiemu. Wiązanki złożyli: Dowódca ODiN , Matka Chrzestna Ośrodka i prezes naszego Koła. Po uroczystości Dowódca zaprosił gości na poczęstunek, na którym obok spraw aktualnych było miejsce na wspomnienia. Prezes jednoznacznie stwierdził, że było to ważne i miłe przeżycie.